Loader Loader
X
ALÜMİNYUM RENKLERİ

Elektro
Statik Ral Renkler

Doğal Ltd
    Elektro Statik Renkler...

Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir.

Toz boya, boya kabininde özel boya tabancaları vasıtasıyla atılır.Tabancadan geçerken elektrostatik yüklenen toz boya partikülleri kabin içinde boyanacak malzemeye yapışır ve kaplama işlemi gerçekleşmiş olur. Toz boyanın malzeme yüzeyine tam olarak yapışabilmesi için malzemeninde çok iyi bir şekilde topraklanması gerekir. Fazla atılan boya, kabinde bulunan boya geri kazanım sistemi sayesinde toplanır ve tekrar kullanıma sokulur. Boya geri kazanım sistemi elektrostatik toz boyama teknolojisinin en büyük ekonomik avantajlarından biridir. Malzeme toz boya ile kaplandıktan sonra pişirme fırınına girer. 200ºC olan fırın ısısı toz boyanın erimesini ve malzeme üzerine yapışmasını sağlar. Sonuçta çok dayanıklı, ekonomik, çevre dostu, geniş renk yelpazeli ve parlak bir yüzey kaplaması elde edilir.

Solvent içermemesi, yüzey kalitesi, dayanıklılığı, boya geri kazanım sistemi, ekonomikliği ve çevre duyarlılığı elektrostatik toz boyamayı geleneksel boyama işlemlerine göre daha çekici bir alternatif yapmaktadır.

Renk Tonları Firmalara Göre Farklılık Gösterebilir...

Doğal Ltd

Doğal Alüminyum Ltd.Şti;
Güneş ışınlarından etkilenmez, her iklimde kullanılabilir, pas tutmaz. Çelikten 3 kez daha hafiftir, kolay şekillendirilebilir. Çok sayıda seçeneği vardır. Isı yalıtımında terletmez, dekoratiftir, çürümez, ömür boyunca ek harcama getirmez...

Her Şey İnsan için...

İş Ortaklarımız

KURULUŞ & 1968
u
Lütfen telefonunuzu dikey konuma getirin